Populiariausi mitai apie keraminius blokelius

Populiariausi mitai apie keraminius blokelius

Mitas Nr.1 – Keraminių blokelių trapumas – ant tokios sienos neįmanoma “pakabinti” netgi virtuvinių spintelių!

Tai tėra mūsų statybų rinkoje įsisenėjęs mitas, kuris iš tiesų nėra paremtas jokiais faktais. Dažniausiai tokiais  “išgalvotais argumentais” blokelius įvertindavo statybininkai, kuriems nepavykdavo sėkmingai atlikti tvirtinimo darbų, nes jie papraščiausiai neturėjo reikiamų žinių arba tinkamų įrankių. Siūlome paskaityti gerą straipsnį apie tvirtinimą į įvairių rūšių blokelius. Šiame straipsnyje rasite beveik visų blokelių gamintojų komentarus šia tema.

 

Mitas Nr.2 – Keraminiuose blokeliuose negalima pjauti jokių kanalų, griovelių ir nišų elektros ar inžineriniams tinklams. Tai labai kenkia mūro sandarumui ir šiluminėms charakteristikoms.

Su šia hipoteze galėtume sutikti tik iš dalies (dėl mūro sandarumo) ir su būtina sąlyga: jei keraminio blokelio išorės mūro storis bus ~18cm, o “praštrobavus” mūrą ir išvedžiojus instaliaciją, sienoje likę grioveliai nebus užtaisomi/užsandarinami jokiomis medžiagomis. Statybinės medžiagos negali turėti esminės įtakos prastiems sandarumo rezultatams. Šiuos rezultatus labiausiai įtakoja atliekamų darbų kokybė ir statybvietėje savavališkai priimamų sprendimų pasekmės.

Heluz kompanija yra paskaičiavusi, kad netgi išorinės sienos mūrui naudojant Heluz blokelių nuopjovas (t.y. supjaustytų blokelių dalis), šiluminių charakteristikų šioje sienoje realus sumažėjimas nesiekia netgi 1%. Pateiktoje nuorodoje rasite visus minėtus paskaičiavimus bei kitos naudingos informacijos šia tema.

 

Rašyti komentarą